Monitoiminen kiertonuppihimmennin joka on suunniteltu laajasti yhteensopivaksi ja käytännölliseksi. Himmennin tukee sekä Zigbeetä että Matter over Threadia, minkä ansiosta laitteen liittäminen myös muiden valmistajien järjestelmiin on mutkatonta. Himmennin voidaan asentaa joko nollajohtimen kanssa tai ilman ja tukee useita erityyppisiä valonlähteitä, sisältäen hehku-, halogeeni-, LED- ja energiansäästölamput. Laitteessa on myös tehonmittaus.
Thread/Zigbee-tuki: Laite tukee kumpaakin yhteysteknologiaa. Thread-tilassa laite on helppo liittää osaksi Thread-verkkoa, oli se sitten minkä hyvänsä valmistajan laitteista muodostettu. Zigbee-tila varmistaa yhteensopivuuden Aqaran Zigbee-keskittimiin ja mahdollistaa kaikkien laitteen ominaisuuksien hyödyntämisen.
2-in-1 Nollakaapelointi: Laite voidaan asentaa joko nollajohtimella tai ilman sitä, käytettävissä olevan kaapeloinnin mukaan. Tehonmittaus ja ylikuormitussuojaus toimivat vain kun käytetään nollajohdinta.
Monikäyttöinen säätönuppi: Säädä luontevasti valon tasoa kiertämällä nuppia ja kytke se päälle ja pois painamalla nuppia.
Laaja valonlähteiden yhteensopivuus: Himmennin tukee sekä nousevan että laskevan reunan himmennystä (leading ja trailing edge), minkä ansiosta erilaiset valonlähteet ovat laajasti tuettuja.
55 mm aukko: Laitteen keskiölevy sopii 55m kalustesarjan aukkoon. Suomessa yleisistä kalustesarjoista Schneider Exxact on yhteensopiva.
Tehonmittaus: Seuraa sähkönkulutustasi Aqara-sovelluksesta ja tiedät mistä sähkölaskusi muodostuu. Huomaathan, että nollajohdin tarvitaan tehonmittaustoimintoon.
Säädettävä himmennysalue: Aqara-sovelluksessa voit asettaa himmennykselle rajat, joiden sisällä valonlähde toimii välkkymättä ja syttyy luotettavasti.